^ Back to Top

Sport, turystyka i noclegi

Każdy potrzebuje od czasu do czasu wyrwać się z domu

Spływy kajakowe dla firm sposobem na integrację

spływy kajakowe dla firm

Sposób na zintegrowanie zespołu

Według badań przeprowadzonych wśród pracowników korporacji, wiosna jest odpowiednią porą na zmiany w sferze zawodowej. Respondenci zgodnie twierdzili, że chcąc zrealizować postanowienia noworoczne, to właśnie wiosną jest odpowiedni moment na ich urzeczywistnienie. Nie ulega wątpliwości, że nowa praca łączy się z nieznanymi dotąd ludźmi. Tak więc, aby firma sprawnie prosperowała niezastąpione okazują się wyjazdy integracyjne. Naturalnie, taki wyjazd powinien być produktywny. Wynika z tego, że wykluczone są wszelkiego typu zakrapiane libacje. Należy przypuszczać, że każdy profesjonalny biznes nastawia się zrealizowanie konkretnego celu. W tym przypadku chodzi o integrację nowego zespołu. Jak się okazało wielu doświadczonych przedsiębiorstw wybiera spływy kajakowe dla firm. Niektórzy się dziwią i odmawiają, głównie ze strachu. Ktoś inny, bardziej odważny, mógłby zapytać, dlaczego właśnie Kaszuby kajaki?

Zaufanie i praca zespołowa

Jedną z odpowiedzi, na wcześniej postawione pytanie, jest pewne słowo-klucz, czyli zaufanie. Mianowicie, spływ kajakowy Lipusz, można porównać z realizacją ważnego projektu. W zespołowej pracy nie ma miejsca na indywidualne działania. Chodzi mianowicie o to, że każdy nieskonsultowany ruch może doprowadzić do katastrofy. Przykładowo spływy kajakowe Kaszuby wymagają równego wiosłowania. Należy przypuszczać, że każdy uczestnik spływu asekuruje swojego towarzysza podróży. W przypadku kłopotów, spieszy mu z pomocą. Wszystkie zabiegi jakich wymagają Kaszuby spływy kajakowe, są realizowane dla dobra zespołu. Podobnie rzecz wygląda podczas realizacji zlecenia. Sabotowanie działań grupy projektowej, aby osiągnąć własne korzyści, jest szkodliwe i pozbawione sensu. Sukces można osiągnąć jedynie w zgranym kolektywie, a nie solo.

Spływy kajakowe dla firm uczące współpracy

Jak widać, spływy kajakowe dla firm mają na celu uświadomić i wyćwiczyć pewne oczywistości. Po pierwsze, odpowiedzialność, wspomniane już zaufanie, oraz umiejętność pracy w grupie. Człowiek w procesie socjalizacji powinien nabrać przekonania, że nie jest przysłowiową „samotną wyspą”. Wszyscy jesteśmy częścią pewnych środowisk i grup społecznych. Nie ulega wątpliwości, że istnieją również zawody, które kładą nacisk na samodzielność, jak chociażby archiwizacja dokumentów. Warto jednak podkreślić, że wszędzie tam gdzie jest kontakt z drugim człowiekiem, konieczna jest umiejętność współpracy.

Z tego wynika, że spływy kajakowe dla firm są pewnym analogonem, czyli odpowiednikiem pracy np. w przedsiębiorstwie. Można powiedzieć, że integracja tego typu niesie z sobą walor wychowawczy. Nie ma w tym nic dziwnego. Świadczy o tym powszechnie znany fakt, że proces wychowania trwa przez całe życie. Jak się okazuje kajaki na Kaszubach są odpowiednim do tego narzędziem.